Masáže a cvičenia​

TIENS S-780

Prístroj na zlepšenie celého pohybového aparátu a obehového systému

Súčasný moderní ľudia, ktorí sú zaneprázdnený svojím zamestnaním, bývajú zvyčajne fyzicky unavení a nervózni. Preto ľahko môžu dostať neurasténiu, a nedostatok cvičenia môže spôsobiť bolesti svalov alebo iné ochorenia. Choroby ľudí často súvisia so zlým krvným obehom, ktorý je príčinou zlých metabolických funkcií a to najmä zvýšenej hladiny cholesterolu, ktorý upcháva cievy a vo vyššom veku spôsobuje problémy srdcového svalu. To sú u ľudí dnes hlavné príčiny mŕtvice, srdcového infarktu, artritídy a nadmernej hladiny kyseliny močovej. Prevládajúcou sa stala úloha účinne vyriešiť problém relatívne správnej funkcie tela pri nedostatku pohybu. Avšak stále existujú možnosti na zlepšenie telesnej stavby vhodnými spôsobmi cvičenia.

    Vzhľadom na súčasné civilizačné choroby a chronické ochorenia, vzniku ktorým sa nedá zabrániť, sa skupinou lekárov a špecialistov výskumu a vývoja rozhodla vyvinúť a patentovať tento výrobok. Tento prístroj môže stimulovať všetky reflexné body umiestnené na chodidlách nôh pomocou vysokofrekvenčnej (7200ot./min.) špirálovej metódy. Vysoká hladina vibrácií sa prenáša cez špeciálne tvarovanú podložku tak, že výstupky podložky aktivujú jedinečnú a hlbokú masáž reflexných tlakových bodov. Masážne tlakové body následne stimulujú zodpovedajúce zvýšenie prietoku krvi v tých častiach tela, ktoré patria k týmto tlakovým bodom. Takto sa môže zlepšiť krvný obeh, zvýšiť metabolizmus a zvýšiť imunita, čo v súčasnosti zodpovedá dnešnej filozofie prevencie chorôb a zachovanie dobrého zdravia ľudí.  

Hlavné účinky SCEK terapia:

 • udržiava telesné dráhy ( meridiány ) čisté a aktivované
 • lepší obeh krvi
 • viac kyslíka v krvnom riečisku
 • zlepšuje výkonnosť celého pohybového aparátu
 • lepšia regenerácia kĺbových chrupaviek a vyživovanie svalových tkanív
 • krásnu, mlado vyzerajúcu pleť
 • udržiavanie hmotnosti
 • zlepšenie sexuálneho života
 • podporuje funkcie vnútorných orgánov
 • podporuje obranné systémy tela
Čítaj viac

Japonská masáž SHIATSU

Je vám blízka tradičná čínska medicína alebo alternatívna terapia? Vyskúšajte novinku v našom centre ide o Japonskú masáž Shiatsu kde počas celej terapie tela sa pracuje s meridiánovými dráhami a ich bodmi. Ide o vyrovnávanie napätia medzi jednotlivými bodmi.

Prínos pre vaše zdravie a pohodu. Shiatsu je neinvazívna terapia, ktorá môže pomôcť znížiť stres a prispieť k celkovému zdraviu. Má tiež preventívne účinky.
Takáto masáž sa môže použiť pri liečbe širokej škály problémov s vnútorným, pohybovým aparátom, a pri liečbe emočných stavov. Znižuje svalovú stuhnutosť, stimuluje kožu, podporuje trávenie a ovplyvňuje nervovú sústavu.
Shiatsu sa používa na liečbu širokej škály chronických ochorení, ako sú:
bolesti hlavy,
predmenštruačný syndróm,
zažívacie poruchy,
únava, nespavosť,
fibromyalgia,
stres, úzkosť,
muskuloskeletálna bolesť, vrátane dolnej časti chrbta, krku a bolesť kĺbov.

Čítaj viac

Biolampa

Biolapma má biostimulačné účinky, stimuluje vnútrobunkové štruktúry a molekuly citlivé na svetlo. Upravuje reparačné a regeneračné procesy v celom organizme.

Pomáha pri liečbe, prevencii alebo aj ako doplnková terapia. Urýchľuje proces hojenia, potláča bolesť a pôsobí protizápalovo, podporuje imunitu.

 • Biolampa je schválený zdravotnícky prístroj, ktorý vyžaruje svetlo bez ultrafialového UV žiarenia. V medicíne sa stali biolampy akceptované a využívané na liečbu rôznych druhov ochorení (kožné, stomatologické, gynekologické problémy a poúrazové stavy pohybového ústrojenstva a mäkkého tkaniva).
Čítaj viac

Odstránenie haluxov

Haluxy sú kostné hrčky, ktoré sa vyformujú na kĺboch, zvyčajne na veľkých palcoch na nohách. Vznikajú vtedy, keď váš palec tlačí na ďalší prst, čo núti kĺb palca vybočiť do strany.
Okrem samotných kĺbov je často postihnutá aj priľahlá pokožka, ktorá môže byť začervenaná a boľavá.

Príčiny vzniku haluxov

 • Ak nosíte tesné alebo úzke topánky, to môže haluxy vyvolať, prípadne ich stav ešte zhoršiť.
Ďalšou príčinou tohto ochorenia bývajú vrodené štrukturálne vady kostí, nadmerná záťaž kĺbov alebo zdravotná komplikácia akou je napríklad artritída.
Menšie výbežky môžu vzniknúť aj na ostatných prstoch nôh.
Haluxy dokážu byť skutočnou nočnou morou. Nielen kvôli tomu, že spôsobujú bolesti či kazia vzhľad chodidiel, ale aj preto, že je veľmi ťažké pri nich nájsť vhodnú obuv.
  
Mnohí pacienti preto pristupujú k ich operačnému odstráneniu. Jeho problémom však je, že často ide len o dočasné riešenie, pretože po čase sa haluxy zvyčajne opäť vrátia.
Existuje však aj neinvazívna metóda liečenia. Špeciálnou masážnou technikou s použitím špeciálnej emulzie sa postupne regenerujú bunky, vytvára sa kĺbové lôžko a palec sa dáva na svoje miesto. Samotná procedúra netrvá dlhšie ako 20 min, treba byť však trpezlivý. Odporúča sa procedúru opakovať dva krát do týždňa dlhodobo. Prvé zlepšenie stavu môže pacient vidieť už po desiatich vstupoch, je to však individuálne.
Čítaj viac

Dornova metóda a Breussova masáž

Dornova metóda, pomenovaná podľa svojho zakladateľa Dietera Dorna, je jemná manuálna terapia, pomocou ktorej sú kĺby a stavce bezpečne a presne uvedené do správnych polôh a vyrovnáva sa celková statika tela, nerovnováhy a vychýlenie panvy, zmena dĺžky končatín, naprávanie nervov, problémov v kĺboch v kĺbových púzdrach. Pomocou tejto metódy sa posunuté medzistavcové platničky a kĺby jemným tlakom palca alebo celej ruky uvádzajú do správnej polohy, za aktívnej účasti klienta, prirodzeným a voľným pohybom.

Medzi kontraindikácie Dornovej metódy patrí:

 • osteoporóza v pokročilom štádiu
 • akútne zápaly
 • stavy po operáciach chrbtice a po úrazoch (zlomeniny a pod.)
 • endoprotéza
 • artróza v pokročilom štádiu
 • Bechterevova choroba
 • reumatoidná artritída
 • vyskočená alebo operovaná medzistavcová platnička
 • rakovina
 • tehotenstvo

Keďže veľká časť pohybových problémov má psychickú príčinu, je Dornova metóda kombinovaná často aj s ďalšími procedúrami. Najčastejšie je to bankovanie a Breussova masáž. Breussova masáž je energeticko-manuálna masáž, pomocou ktorej sa uvoľňujú telesné aj psychické blokády. Masíruje sa veľmi pomalými a jemnými hmatmi s ľubovníkovým olejom. Ten v značnej miere prispieva k hĺbkovému uvoľneniu svalov a energetických blokád. Má povzbudzujúci účinok pri depresiách a nervových potiažach. Má antiseptické a protizápalové účinky, prispieva k rýchlejšiemu hojeniu narazenín, pomliaždenín a zapálených rán. Je vhodný na ošetrenie spálenej pokožky po nadmernom opaľovaní.

Dornova metóda a Breussova masáž sa vykonáva certifikovanými terapeutmi.

Čítaj viac
1-Breussova

Cvičenie SM Systém

Špirálna stabilizácia chrbtice

Nepodceňujte prevenciu chorôb chrbtice, bolesti chrbta, krku a kĺbov!  Objednajte sa na SM Systém v Himaláj centre každý utorok a piatok. 

PRE KOHO JE URČENÝ SM SYSTÉM?

 Pre každého, kto chce:
uvoľniť preťažené svalstvo
ponaťahovať skrátené svalstvo
posilniť oslabené svalstvo
dostať chrbticu do trakcie, čím regeneruje medzistavcové platničky, medzistavcové kĺby
vyrovnávať skoliózu, hyperkyfózu a hyperlordózu
regenerovať chrbticu, ramenné, bedrové i kolenné kĺby
odstrániť haluxy (výrastky) a plochú nohu
odstrániť bolesti hlavy


Účinný systém cvikov, ktorý pomocou zapojenia príslušných svalových skupín pôsobí na optimálny pohyb tela, smerujúci k odľahčeniu tlaku na medzistavcové platničky. Umožňuje ich regeneráciu, výživu a liečbu. SM-systém pomáha si osvojiť správne držanie tela, regeneruje poškodené kĺby a klenbu nôh, účinne lieči poškodené platničky a stavce, posilňuje brušné a sedacie svaly, svaly panvového dna. Zmenšuje vykrivenie tela spôsobené skoliózou, kyfózou alebo lordózou. Vytvoril ho uznávaný český lekár – fyzioterapeut MUDr. Richard Smíšek. Pri cvičení sa používa gumové lano a je určený pre všetky vekové kategórie.

SM-systém prospieva aj v tehotenstve:

– uvoľňuje a naťahuje chrbát
– umožňuje prevenciu i odstránenie bolestí chrbta a krížov
– posilňuje svaly panvového dna, brušné a sedacie svaly
– prekrvuje celú oblasť panvového dna a bruška, čím prispieva k lepšej výžive plodu
– je prevenciou aj pred predčasným otváraním krčka maternice

– môže pomôcť otehotnieť ženám, ktoré nemajú zjavné fyziologické príčiny

Precvičovanie s certifikovaným inštruktorom.

Čítaj viac

Medová masáž (40 min)

Liečivé účinky medu sú známe už od staroveku. Med obsahuje jednoduché cukry ako fruktózu, glukózu a sacharózu, 13 druhov aminokyselín, bielkoviny, provitamín A, vitamíny B, C, D, H, K, P, minerály a stopové prvky, organické kyseliny a iné.

Masáž medom pomáha nášmu telu zdetoxikovať sa, zrevitalizovať, zbaviť sa nepriaznivých účinkov stresu a nečistého životného prostredia.

V ponuke aj medová terapia (viď zábaly a terapie)

1-medova
him-centurm-fotka-5

Klasická masáž (30 min, 45 min, 60 min, 90 min)

Klasická masáž  prispieva k celkovému  uvoľneniu stuhnutých a bolestivých svalov, prekrveniu pokožky a podkožia, podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z tela.  Táto najčastejšie využívaná masáž  je zameraná hlavne na oblasť chrbta a šije, na krížovú oblasť, oblasť medzi lopatkami, ale samozrejme aj na  horné a dolné končatiny. Má  celkový upokojujúci, aj  povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť a vplýva na stav centrálneho nervového systému. Doporučujeme v kombinácii s rašelinovým zábalom alebo zábalom z ajurvédskych bylín. 

Reflexná masáž chrbta (30 min)

POZOR! PROCEDÚRA LEN NA LEKÁRSKY PREDPIS!

Je špeciálna terapia, ktorá sa vykonáva bez masážnej emulzie, oleja či krému. Pri tejto masáži je úlohou terapeuta dosiahnuť reflexné zmeny nielen na koži, ale tiež v podkoží, na obaloch svalov, vo svaloch, ale aj na perioste niektorých kostných plôch. Špeciálna technika spočíva v dráždení nervových zakončení, hlavne ťahom, trecími hmatmi bruškami prstov vnorených do kože či podkožia, čím sa dosiahne požadovaný efekt – zlepšenie zdravotného stavu.

6-massazchrbta
5-reflexna

Reflexná masáž chodidiel (60 min)

Chodidlo je rozdelené do troch priečnych zón (zóna ramenného pásu, zóna pásu a zóna panvy) a desiatich pozdĺžnych zón (zóny podľa 10 prstov).  Tlačením a trením bodov na chodidle je možné  spoľahlivo nájsť problémové miesta na ľudskom tele. Bolestivá reakcia prezradí postinutie svalu, kĺbu alebo vnútorného orgánu. Touto masážou je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbta a chrbtice, urýchliť hojenie po úraze alebo operatívnom zásahu, predchádzať vzniku rakovinotvorných buniek. Výsledným efektom je tiež,  že telo sa stáva odolnejšie, vyrovnanejšie a po masáži má človek pocit ľahkých nôh. Pri tejto procedúre je možná diagnostika pomocou reflexných plôšok na chodidle.

Mäkké techniky (45 min)

POZOR! PROCEDÚRA LEN NA LEKÁRSKY PREDPIS!

Terapeut tlakom prstov preniká cez kožu, svaly až na mäkké tkanivo, čím dosahuje oddeľovanie fascií. Tento druh masáže slúži na podporu a urýchlenie regenerácie a rekonvalescencie chrbtice, pomáha upraviť funkčný stav chrbtice, zlepšiť jej pohyblivosť, pružnosť okolitého svalstva a predchádzať tak bolestiam. Pôsobí liečebne aj preventívne.

7-makke-techniky
8-lavove

Masáž lávovými kameňmi (45 min, 75 min)

Je to starobylá liečebná procedúra. Kamene boli využívané pre svoju schopnosť pomáhať liečiť, odoberať negatívnu energiu, odstrániť bolesť, stimulovať akupresúrne body už v starej Čine a Indii. Táto metóda pomáha harmonizovať ľudské telo na všetkých úrovniach. Výhodou terapie lávovými kameňmi je: aplikovanie tepla, odstraňovanie bolesti, posiľňovanie samoliečebných procesov v ľudskom tele, zvyšuje prekrvenie, zlepšuje zásobovanie tkanív výživnými látkami, zlepšuje metabolizmus, zlepšuje lymfatický obeh, ukľudňuje nervovú sústavu, urýchľuje

Bankovanie (30 min)

Je to alternatívna liečiteľská metóda, ktorá využíva spojenie akupunktúrnych dráh s vnútornými orgánmi. Na túto metódu terapeut využíva sklenené banky rôznej veľkosti, ktoré po nahriatí prikladá na telo klienta. Podstatou bankovania je vytvoriť podtlak, ktorým dosiahneme prirodzené prekrvenie a tým dochádza k uvoľneniu svalstva, odstráneniu bolesti a celkovej harmonizácii akupunktúrnych dráh. Sprievodným javom je nebolestivé začervenanie na mieste aplikácie banky, ktorého intenzita môže byť individuálna, v závislosti od poškodenia orgánu. Je to dôsledok prekrvenia, ktoré má len dočasný charakter. V ponuke je aj kombinácia klasická masáž a bankovanie (60min), klasická másáž a pohyblivé bankovanie (40min)
bankovanie
10-syndrom

Syndróm zmrznutého ramena (od 45 min)

Prejavom syndrómu zmrznutého ramena je znížená pohyblivosť v ramennom kĺbe vo všetkých smeroch, zhoršujúce sa bolesti až k stavu, kedy klient už nevie ani spať ani nájsť si úľavovú polohu. Pojem „Syndróm zmrznutého ramena“ je v súčasnej dobe často používaný skôr na vyjadrenie funkčného obmedzenia kĺbu než ako presná diagnóza. Tento syndróm sa prejavuje medzi 40-60 rokom života, viac u žien a skôr na nedominantnej končatine. Už prvé príznaky sú ľahko rozpoznateľné školeným masérom. Liečenie tohto syndrómu je zdĺhavé, ale nie nemožné. Pravidelnými intenzívnymi špeciálnymi masážami určenými na liečenie tohto syndrómu sa dá docieliť postupné zmiernenie bolesti, zlepšenie pohyblivosti až k stavu plnej funkčnosti kĺbu.

Indická antistresová masáž hlavy (60 min)

Táto technika masáže sa využívala v Indii už pred viac ako 1000 rokmi. Pri tejto masáži sa masér zameriava na hlavu, vlasy, ale aj na krk, plecia, ramená a končí na tvári. Získala si veľa priaznivcov, lebo zmierňuje príznaky stresu, poskytuje úľavu a je to účinná terapia na celkovú relaxáciu. Indická masáž hlavy sa robí v rovnomernom rytme, zľahka, jemne aby sa uvoľnili blokády a hlavne nepríjemne nahromadené napätie. Masáž ovplyvňuje aj emócie, upokojuje dušu, podporuje relaxáciu, odbúrava stres, zmierňuje očné napätie, zlepšuje krvný obeh, podporuje rast vlasov a ich kvalitu, stimuluje lymfatický systém.

Kontraidikácie: infekcie, horúčka, nádorové ochorenia, epilepsia, lupienka (kožné ochorenia) a ochorenie ciev. 

Odporúčame v kombinácii s Jacquetovou antistresovou masážou tváre.

11-masaz-indicka
12-kraniosakralna

Kraniosakrálna terapia (70 min, 90min)
Kraniosakrálna terapia pre deti (45 min)

Kraniosakrálna terapia je jemná, neinvazívna dotyková terapia, ktorá prináša zlepšenie fyzického a psychického stavu, navodzuje hlboké uvoľnenie a naštartuje samoliečebné procesy tela.

Čo všetko sa dá touto terapiou liečiť?
U dospelých – bolesti hlavy, migrény, tinitus ( šumenie v ušiach), depresie, stomatologické problémy, chronické bolesti, nespavosť, závraty, artritídy, problémy pohybového aparátu, tiež problémy závažnejších ochorení, ako sú skleróza multiplex, Parkinsonova choroba.

U detí – kolika, astma, neurologické poškodenia mozgu, detská mozgová obrna, poranenia miechy, hyperaktivita, dyslexia, problémy s učením. Keď sa tu urobí náprava, asi v 70 percentách prípadov sa problémy s čítaním stratia. Táto terapia je neoddeliteľne spojená s menom Dr. John Upledger. V 70-tich rokoch minulého storočia vyvinul , osteopatický doktor a chirurg, terapeutickú formu, ktorá spočíva v opatrných dotykoch rúk.

Kraniosakrálna terapia dodáva energiu na životné zmeny a vyjadrenie samého seba. Zároveň podporuje samoliečiace mechanizmy v organizme. Vykonáva sa cez oblečenie a jej priebeh trvá cca 90min.

Kraniosakrálna terapia je jemná, neinvazívna dotyková terapia, ktorá prináša zlepšenie fyzického a psychického stavu, navodzuje hlboké uvoľnenie a naštartuje samoliečebné procesy tela.
Táto terapia je neoddeliteľne spojená s menom Dr. John Upledger. V 70-tich rokoch minulého storočia vyvinul , osteopatický doktor a chirurg, terapeutickú formu, ktorá spočíva v opatrných dotykoch rúk.

Čo je princípom tejto terapie?
V membránovom systéme mozgových a miechových blán od lebky cez chrbticu až ku krížovej kosti v pravidelnom rytme pulzuje mozgovomiechová tekutina. Táto pulzácia sa označuje aj ako dych života. Ide o celkom odlišný rytmus, nezávislý od dýchacieho a srdcového rytmu. Deje sa tak šesť až dvanásťkrát za minútu. Kraniosakrálny systém úzko súvisí s celou nervovou sústavou a tá pokiaľ nefunguje dostatočne, zhoršuje sa prenos nervových impulzov v tele a jednotlivé telesné funkcie.
Kraniosakrálny rytmus je zaujímavý aj tým, že počas embryonálneho vývoja človeka sa objavuje ako prvý a po zástave srdcového a dýchacieho rytmu zaniká ako posledný niekoľko minút po smrti.
Čo všetko sa dá touto terapiou liečiť?
U dospelých – bolesti hlavy, migrény, tinitus ( šumenie v ušiach), depresie, stomatologické problémi, chronické bolesti, nespavosť, závraty, artritídy, problémy pohybového aparátu, tiež problémy závažnejších ochorení, ako sú skleróza multiplex, Parkinsonova choroba.
U detí –  kolika, astma, neurologické poškodenia mozgu,  detská mozgová obrna, poranenia miechy, hyperaktivita, dyslexia, problémy s učením. Keď sa tu urobí náprava, asi v 70 percentách prípadov sa problémy s čítaním stratia. Táto terapia je neoddeliteľne spojená s menom Dr. John Upledger. V 70-tich rokoch minulého storočia vyvinul , osteopatický doktor a chirurg, terapeutickú formu, ktorá spočíva v opatrných dotykoch rúk.

Čítaj viac

Relaxačná kokosová masáž (60 min)

Relaxačná masáž s kokosovým olejom, je výnimočná celotelová  masáž, pri ktorej sa aplikuje teplý kokosový olej.  Kokosový olej používali naši predkovia už po stáročia hlavne v tropických oblastiach aj ako masážny olej, pre jeho blahodárne účinky na pokožku. Jeho zloženie je blízke tukom v našej pokožke a preto je ľahko prijímaný telom. Vyživuje a výborne hydratuje všetky typy pokožky, vrátane suchej, je preto vhodný ako prevencia na vysušenú a poškodenú pokožku. Pomáha pri liečbe kožných problémov, vrátane psoriázy a atopického ekzému. Je bohatý na vitamín E, udržuje pokožku mladú a zdravú. Spomaľuje tvorbu vrások, napomáha k spevneniu a udržaniu rovnomerného tónu pleti. Výnimočnosť tohto oleja spočíva samozrejme aj v jeho vôni. Táto unikátna masáž je veľmi upokojujúca, pomáha znížiť stres a odstraňuje duševnú únavu

13-kokosova
14-masaze-pre-buducke-mamicky

Masáž pre budúce mamičky – pregnancy masáž (90 min, 45 min)

Masáže počas tehotenstva znižujú strach (hlavne prvorodičky môžu mať obavy ako to všetko zvládnu), potláčajú príznaky depresií, uvoľňujú bolestivé  svalstvo a kĺby. Masáž vplýva na rôzne potreby cez viacero techník, ktoré podporujú krvný obeh a lymfatický tok jemným zatláčaním na rôzne skupiny svalov. 
Štúdie vykonané počas posledných 10 rokov ukazujú, že hladina stresových hormónov a hormónov spojených so schopnosťou relaxovať sa dokázateľne zmenia masážami. Množstvo týchto hormónov ovplyvňuje náladovosť ako aj kardiovaskulárne zdravie. .
Masáže  stimulujú mäkké  tkanivá a tým zabraňujú hromadeniu tekutín, ktorá sa prejavuje ako opuchy kĺbov .Napomáhajú  zbavovať telo toxínov.
Bolesť sedacích nervov pociťuje vo vyššom štádiu tehotenstva množstvo žien. Plod tlačí na svaly panvového dna a dolnej časti chrbta. Tento tlak sa potom prenáša do svalov dolných končatín, na základe čoho puchnú a vytvárajú tlak na okolité nervy. Mnoho žien po pravidelných masážach pociťuje neopísateľnú úľavu.  
Pri masáži si tehotná žena nielen oddýchne, ale sa jej výborne uvoľní chrbát a svaly, zlepší sa funkcia vnútorných orgánov hlavne pečene, žlčníka a pankreasu, ktoré sú  v tehotenstve zaťažované dvojnásobne. Pravidelnými masážami sa zlepšuje i pružnosť pokožky a znižuje sa pravdepodobnosť výskytu strií. Pravidelné masáže môžu ovplyvniť aj polohu plodu.  
Všetko ukazuje na fakt, že takéto masáže majú blahodárny účinok na matku aj novorodenca.
Masáž pre budúce mamičky je možné vykonávať až po uplynutí prvého trimestra do pôrodu okrem ôsmeho mesiaca (bábätku sa vyvíjajú pľúca).  
V ponuke už aj čiastočná (45 min) masáž pre budúce mamičky.
Čítaj viac

Prezrite si kompletný cenník