Zábaly a terapie

Medová detoxikačná terapia
(75 min)

Liečivé účinky medu sú známe už od staroveku. Med obsahuje jednoduché cukry ako fruktózu, glukózu a sacharózu, 13 druhov aminokyselín, bielkoviny, provitamín A, vitamíny B, C, D, H, K, P, minerály a stopové prvky, organické kyseliny a iné.

Masáž medom pomáha nášmu telu zdetoxikovať sa, zrevitalizovať, zbaviť sa nepriaznivých účinkov stresu a nečistého životného prostredia. Terapia pozostáva z niekoľkých krokov. V prvom kroku sa klientovi aplikuje peeling, nasleduje nanesenie medu. Špeciálnymi pohybmi rúk terapeut vyťahuje cez otvorené kožné póry staré toxíny a usadeniny z tela na povrch. Ďalšiu časť terapie je zábal, po ktorom nasleduje nanesenie krému. Výhodou tejto procedúry je spojenie dotykovej terapie, cieleného silného prekrvenia, vynikajúcich účinkov medu a detoxikácie organizmu priamo cez pokožku aj prostredníctvom zábalu. Odporúčame aplikovať preventívne 1 x mesačne, pri akútnych problémoch 2xtýždenne.

V ponuke aj medová detoxikačná masáž (40min).

1-medova
2-cokoladova

Čokoládová terapia (75 min)

Ide o exkluzívny celotelový zábal pôsobiaci na všetky zmysly. Klient prežije neopakovateľný relaxačný a uvoľňujúci zážitok s evidentnými estetickými výsledkami.

Jedinečné vlastnosti kakaa objavili už starí Majovia a využívali ho na prípravu vzácnych energetických nápojov. Extrakt kakaovníka obsahuje vitamíny, minerálne soli, železo, vápnik, magnézium a fosfor. Preto aj základ použitých prípravkov pri tejto terapii tvorí kakao a ďalšie aktívne ingrediencie. V prvej fáze sa aplikuje klientovi peeling s obsahom jadierok z kiwi, čím sa odstránia odumreté bunky a pripraví pokožka na dokonalé precítenie celej procedúry. V druhej fáze sa na telo leje ohriata delikátna tmavá čokoláda, a pomocou thermo terapie klient relaxuje 15-20 min.

Posledná fáza spočíva v príjemnej masáži kakaovým maslom s obsahom horkých pomarančov a čierneho korenia. Počas procedúry sa uvoľňuje intenzívna vôňa čokolády čo zvyšuje tvorbu endorfínov (hormóno šťastia).

Čítaj viac

Škoricový zábal (30 min, 45 min)

Krém aplikovaný pri tejto procedúre obsahuje škoricovú silicu, ktorá pokožku prekrvuje, prehrieva a osviežuje. Na záver terapie sa aplikuje telová emulzia, ktorá predĺžuje pôsobenie škorice aj na niekoľko hodín po zábale. Tento zábal je obzvlášť vhodný pri celutitíde, zoštíhľovaní a formovaní postavy. Doporučujeme spolu so prístrojovou lymfodrenážou čím sa znásobuje želaný efekt.

3-skoricovy
raselinovy-zabal

Rašelinový zábal (30 min)

Rašelina je čisto prírodný materiál s obsahom bioaktívnych látok, od kyselín až po zinok. Táto organická hmota je uznávaná po celom svete pre svoje výnimočné regeneratívne vlastnosti a hojivé účinky. Rašelina je tmavej farby naplnená medzi priepustnou a nepriepustnou fóliou. Procedúra spočíva v položení rašelinového plátu priepustnou vrstvou na telo klienta a následným prikrytím nosičom tepla s teplotou 60 -70 °C. Telo klienta nie je vystavené nárazovému teplu , ale postupne sa zahrieva a rašelinový zábal nadobudne teplotu okolo 40°C. Klient takto odpočíva cca 30 min.

Výsledkom tejto procedúry je posilnenie imunitného systému, stimulácia cirkulácie, lymfy a krvného obehu, rozšírenie tkanív a ciev a tak vyvoláva samoliečebný proces. Doporučujeme v kombinácii s klasickou masážou.

Medový detoxikačný zábal (40 min)

Zábal je aplikovaný lokálne s použitím pravého medu a pôsobením thermo terapie. Má výborné detoxikačné a liečivé účinky. Kontraidikáciou je alergia na med.

5-medovy
6-cokoladovy

Čokoládový zábal (40 min)

Môže byť prevedený ako celotelový (pozri čokoládová terapia vyššie) alebo ako čiastočný aplikovaný lokálne na vybrané partie tela. Spomaľuje starnutie pokožky, zlepšuje jej pružnosť, odbúrava tukové bunky a pôsobí detoxikačne. Omamná vôňa čistej čokolády zvyšuje dokonalý pôžitok z tejto procedúry.

Parafínový zábal z ajurvédskych bylín (30 min)

Parafínový zábal z ajurvédskych bylín je kombináciou parafínu a výťažkov z ajurvédských bylín, napr.: horčica indická, eukalyptus, gáfrovník, gaultéria, škorica…

Ide o lokálny zábal, ktorý je vhodný aplikovať pri ochoreniach horných dýchacích ciest, pri reume, ochoreniach kĺbov, po úrazoch a pre výraznú svalovú relaxáciu. Okrem priameho účinku látok do hlbokých vrstiev tkaniva je veľmi príjemná aj uvoľňujúca sa vôňa bylín. Odporúčame v kombinácii s klasickou masážou prípadne saunovaním.

parafin_na_zada
4-raselin

Anticelulitídovo-zoštíhľujúce ošetrenie tela

Toto ošetrenie má pôsobením soli z mŕtveho mora a minerálov z bahna z dna mŕtveho mora vynikajúce obnovujúce, regeneračné a spevňujúce účinky. Súčasne tonizuje tkanivá pokožky, bráni uvoľňovaniu, obnovuje elasticitu, prirodzený metabolizmus pokožky, vyživuje tkanivá.

Pracujeme s exkluzívnou prírodnou kozmetikou vyrobenou z prírodných aktívnych látok, soli  a minerálov z najnižšie položeného miesta na svete – z Mŕtveho mora.

Prezrite si kompletný cenník